TEMAT: Lubię siebie, lubię ciebie… czyli...
....czyli o akceptacji siebie
Witam na tym blogu będę publikować zajęcia wychowania fizycznego w poszczególnych tygodniach ;)
....czyli o akceptacji siebie
Witam!
Temat: Obwód stacyjny.
Cel - poznasz ćwiczenia poprawiające sprawność ogólną sprawnośc.
Pamiętaj by przed ćwiczeniami wywietrzyć pokój, ubrać wygodny strój ;-)
Między ćwiczeniami Pij wodę
Trening czas zacząć
I na koniec przejdż do ćwiczeń rozciągających
Miłej Zabawy
Czasami tak sie dzieje ,że inne osoby komuś dokuczaja zupełnie bez powodu . To smutna sytuacja i nie powinno się tak dziać.Nikomu nie powinno się sprawiać przykrości , ignorować drugiej osoby, obrażać, obgadywać . Zawsze postawcie się na miejscu tej osoby i zastanówcie się co Wy byście czuli na jej miejscu.Jeżeli nie masz nic do powiedzenia o kimś co jest prawdą to to przemilcz, ponieważ możesz bardzo skrzywdzić tą osobę .
Obejrzyj teraz bajkę z morałem...
POMÓŻ W POTRZEBIE
Jeśli ktoś nie radzi sobie z dokuczaniem to co-możesz-zrobić ???
Szczera rozmowa
Możesz porozmawiać z koleżanką czy kolegą i zapytać wprost, dlaczego Ci robi na złość jeżeli to nie odniesie skutku to...
Powiedz komuś, co się dzieje.
Jeśli ktoś krzywdzi Ciebie lub kogoś innego, jak najszybciej powiedz o tym osobie, której ufasz.
Może to być kumpel, przyjaciel, brat lub siostra, rodzic lub inny dorosły.
Pamiętaj, nie jesteś sam! Dlatego to ważne, abyś powiedział komuś o tym, co się dzieje. Bądź przyjazny.
Bądź odważny, mów otwarcie
Bądź pewny siebie. Zachęcaj swoich przyjaciół i znajomych, by sprzeciwiali się dokuczaniu i starali się je powstrzymać – niezależnie od tego, czy ktoś krzywdzi Ciebie czy kogoś innego.
Mówienie głośno o tym, że ktoś komuś dokucza, nie oznacza, że jesteś donosicielem czy skarżypytą
Pomagasz komuś lub sobie więc robisz coś dobrego! Dokuczanie to nie zabawa. Każdy, komu ktoś dokucza, czuje złość i smutek.
Jeśli coś Cię smuci lub złości, porozmawiaj o tym, zamiast krzywdzić innych.
A teraz zobacz co czuje osoba , która jest wyśmiewana , obgadywana , odrzucona:(:(
A teraz zastanów się czy chcesz aby Twoja koleżanka, kolega przyjaciel, przyjacółka byli smutni , nieszczęśliwi aby swoje cudowne lata spędzili za oknem jak Ty się dobrze bawisz czy może coś zrobisz aby byli szczęśliwi ...Pomyśl
Mam nadzieję że dobrze wybrałeś
Pozdrawiam i Życzę Miłego Dnia
„ Największym odkryciem moich czasów jest to, że człowiek może zmienić siebie, zmieniając swój stosunek do świata.”.
Umiejętność słuchania, rozumienie emocji innych osób i kontrolowanie swoich własnych oraz znajomość tego jak wyrażać szacunek, oto inteligencja emocjonalna.
Poznawanie siebie to przygoda na całe życie. Można ją osiągnąć poprzez wypełnianie codziennych celów osobistych oraz zadawanie sobie pytań. To ćwiczenie powinniśmy wykonywać każdego ranka. Zapytaj siebie co pragniesz robić dzisiaj, a co jutro.
Kiedy nadchodzi noc przeanalizuj jak czułeś się w ciągu dnia. Czy zachowywałeś się w sposób, jaki chciałeś? Czy wyrażałeś siebie zgodnie ze swoimi wartościami? Czy wyraziłeś swoje opinie? Zapisz to wszystko w dzienniku lub notesie.
Pomyśl o swoich emocjach jak o harmonii. Nie pozwól sobą manipulować lub reagować gniewem. Nigdy nie doprowadzaj swoich emocji do granic.
Inteligencja emocjonalna polega na tym, że zanim podejmiemy działania, myślimy, zastanawiamy się, analizujemy całą sytuację. Dopiero po jakimś czasie powinieneś podjąć decyzję.
Nikt nie posiada większej kontroli nad Twoim życiem, niż Ty sam, nigdy o tym nie zapominaj. Zatem nie pozwól zabierać do nieznanych miejsc, gdzie tracisz swój spokój i swoją osobowość. Pracuj nad swoją wewnętrzną harmonią.
Empatia to coś, co wszyscy znamy i cenimy. Mimo to, nie zawsze praktykujemy ją tak często, jak powinniśmy. Łatwiej wejść nam w sytuację ludzi, którzy wyrażają pozytywne emocje.
Lecz co się stanie, jeśli spróbujemy empatyzować z kimś, kogo nie lubimy? Inteligencja emocjonalna może pomóc Ci rozwiązać ten problem. Pomyśl na przykład o koledze, który zawsze obgaduje innych i tylko szuka problemu.
Postaraj się postawić w ich miejscu, a być może odkryjesz pewne prawdy: niskie poczucie własnej wartości, poczucie zagubienia… Zrób to, a możesz zdobyć bardzo cenną lekcję.
5. Umiejętności społeczne
Postaraj się lepiej komunikować z innymi. I nie tylko za pomocą słów, ale również gestów. Zbliż się do ludzi, którzy Cię otaczają, uśmiechnij się do nieznajomego, zaoferuj przyjacielski dotyk, poklepanie po plecach, uścisk. Zdziwisz się reakcją, jaką wywołają Twoje gesty.
Poszukuj oraz oferuj pozytywne emocje. Staraj się lepiej słuchać osoby, która z Tobą rozmawia, spoglądaj jej głęboko w oczy. Możesz znaleźć tam coś więcej, niż proste słowa. Dołóż wysiłku, by Twoja inteligencja emocjonalna się rozwijała oraz bądź szczęśliwszy ofiarując szczęście drugiemu człowiekowi.
Rozwój Twojej inteligencji emocjonalnej doprowadzi Cię do...
Pozdrawiam
Skakanka to tani i łatwo dostępny przyrząd, który można nabyć w każdym sklepie sportowym. Lista zalet jakie może przynieść skakanie na skakance jest bardzo długa.
Skakanie na skakance usprawni koordynację ruchową, korzystnie wpłynie na lepsze utrzymywanie równowagi. Dynamiczne wykonywanie podskoków przynosi efekty skakania na skakance takie jak przyśpieszenie przemianę materii a także poprawia pracę układu krążenia i pracę serca.
Wprowadzenie skakanki w ruch pozwoli wrócić wspomnieniami do dzieciństwa oczywiście to zdanie Was nie dotyczy tylko osób troszkę starszych:)
Skakanka to jedna z najprzyjemniejszych i najbardziej efektywnych ćwiczeń na redukcje masy ciała oraz na jego ujędrnienie i wymodelowanie :) Podczas 30 minut POPRAWNEGO skakania na skakance można spalić od 300 do 400 kcal a w ciągu godziny nawet i ponad 500 kcal.
Skakanka może stanowić doskonałą rozgrzewkę przez treningiem, bowiem doskonale rozgrzewa mięśnie i stawy szczególnie ramion i nadgarstków. Podczas skakania na skakance sami ustalamy tempo i natężenie ćwiczeń. Możemy wykonywać skoki klasyczne i różnorodne.
Kto może skakać na skakance ?
Skakanka jest korzystna dla większości zdrowych osób i uprawiających sporty. Jednak osoby z duża nadwagą lub otyłością, problemami krążenia, ostrą niewydolnością serca oraz cierpiące się na bóle stawów i słabość kości nie powinny skakać na skakance.
Przed rozpoczęciem ćwiczeń pamiętajcie o małej rozgrzewce nadgarstków ale i całego ciała.
Rozgrzewka powinna przebiegać od góry do dołu. Czyli najpierw ćwiczymy górne a na końcu dolne partie ciała. Każde z podanych poniżej ćwiczeń można wykonać w 10-15 powtórzeniach.
Ćwiczenia na górne partie ciała – to ćwiczenia rozgrzewające mięśnie szyi, barków, pleców, ramion, rąk, nadgarstków oraz brzucha. Są to np. naprzemienne krążenia głową, krążenia ramion, wymachy ramion w skłonie, skrętoskłony, szybkie krążenie biodrami, krążenia nadgarstkami (które można wykonywać np. podczas krążenia głową). Popularny „rowerek” czy nożyce w leżeniu na plecach to dobre ćwiczenia na rozgrzanie mięśni brzucha.
Ćwiczenia na dolne partie ciała, to ćwiczenia na mięśnie pośladków oraz nóg. W tej grupie ćwiczeń znajdują się przysiady, pajacyki, leżenie na brzuchu i podnoszenie jednocześnie przed siebie rąk i tułowia bez odrywania stóp od podłoża, wymachy nóg, podskoki z klaśnięciem pod kolanem. Nie można zapominać o stawach, dlatego warto też wykonać kilka ruchów okrężnych kolanami – trzymając na nich dłonie, oraz okrężnych ruchów stopami, zakończonych podginaniem i odginaniem palców.
A teraz technika
A to wyzwanie dla chętnych oczywiście czas dopasujcie do swoich możliwosci
Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy