Nauka skakania na skakance
Korzyści ze skakania na skakance
Skakanka to tani i łatwo dostępny przyrząd, który można nabyć w każdym sklepie sportowym. Lista zalet jakie może przynieść skakanie na skakance jest bardzo długa.
Skakanie na skakance usprawni koordynację ruchową, korzystnie wpłynie na lepsze utrzymywanie równowagi. Dynamiczne wykonywanie podskoków przynosi efekty skakania na skakance takie jak przyśpieszenie przemianę materii a także poprawia pracę układu krążenia i pracę serca.
Wprowadzenie skakanki w ruch pozwoli wrócić wspomnieniami do dzieciństwa oczywiście to zdanie Was nie dotyczy tylko osób troszkę starszych:)
Skakanka to jedna z najprzyjemniejszych i najbardziej efektywnych ćwiczeń na redukcje masy ciała oraz na jego ujędrnienie i wymodelowanie :) Podczas 30 minut POPRAWNEGO skakania na skakance można spalić od 300 do 400 kcal a w ciągu godziny nawet i ponad 500 kcal.
Skakanka może stanowić doskonałą rozgrzewkę przez treningiem, bowiem doskonale rozgrzewa mięśnie i stawy szczególnie ramion i nadgarstków. Podczas skakania na skakance sami ustalamy tempo i natężenie ćwiczeń. Możemy wykonywać skoki klasyczne i różnorodne.
Kto może skakać na skakance ?
Skakanka jest korzystna dla większości zdrowych osób i uprawiających sporty. Jednak osoby z duża nadwagą lub otyłością, problemami krążenia, ostrą niewydolnością serca oraz cierpiące się na bóle stawów i słabość kości nie powinny skakać na skakance.
Przed rozpoczęciem ćwiczeń pamiętajcie o małej rozgrzewce nadgarstków ale i całego ciała.
Rozgrzewka dla początkujących – zestaw ćwiczeń
Rozgrzewka powinna przebiegać od góry do dołu. Czyli najpierw ćwiczymy górne a na końcu dolne partie ciała. Każde z podanych poniżej ćwiczeń można wykonać w 10-15 powtórzeniach.
Ćwiczenia na górne partie ciała – to ćwiczenia rozgrzewające mięśnie szyi, barków, pleców, ramion, rąk, nadgarstków oraz brzucha. Są to np. naprzemienne krążenia głową, krążenia ramion, wymachy ramion w skłonie, skrętoskłony, szybkie krążenie biodrami, krążenia nadgarstkami (które można wykonywać np. podczas krążenia głową). Popularny „rowerek” czy nożyce w leżeniu na plecach to dobre ćwiczenia na rozgrzanie mięśni brzucha.
Ćwiczenia na dolne partie ciała, to ćwiczenia na mięśnie pośladków oraz nóg. W tej grupie ćwiczeń znajdują się przysiady, pajacyki, leżenie na brzuchu i podnoszenie jednocześnie przed siebie rąk i tułowia bez odrywania stóp od podłoża, wymachy nóg, podskoki z klaśnięciem pod kolanem. Nie można zapominać o stawach, dlatego warto też wykonać kilka ruchów okrężnych kolanami – trzymając na nich dłonie, oraz okrężnych ruchów stopami, zakończonych podginaniem i odginaniem palców.
A teraz technika
A to wyzwanie dla chętnych oczywiście czas dopasujcie do swoich możliwosci
Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy
Dodaj komentarz