Rzut na bramkę z biegu
Technika wykonania rzutu z biegu Rzut z biegu stosuje się najczęściej przy zakończeniu ataku szybkiego. Ułożenie ciała zawodnika nie wskazuje na oddanie rzutu na bramkę, ponieważ rzucający prawą ręką podczas rzutu opiera prawą nogę na podłożu, skracając krok. Wyrzut następuje w chwili, gdy noga całkowicie wyprostowana w stawie biodrowym i kolanowym dotyka podłoża przednią częścią stopy, a ruch ramienia jest poparty skłonem tułowia w przód.
Rzut na bramkę z biegu
Dzisiaj bierzemy się za kolejny element dotyczący piłki ręcznej. Mianowicie przeanalizujemy wspólnie RZUTY. Nie muszę nikomu udowadniać, jak ważna jest nauka, a następnie doskonalenie rzutów.
Nie ma rzutów, nie ma bramek. Nie ma bramek, nie ma zwycięstw. O to w tej grze chodzi – żeby wykonać rzut na bramkę - najlepiej rzecz jasna celny
Gdy wykonujesz rzut na bramkę, angażujesz niemal wszystkie mięśnie – nóg, rąk, bioder, brzucha, pleców.
Rzuty są praktycznie odpowiednikami podań, z tym że są zwykle silniejsze i podparte większą i mocniejszą pracą rąk i tułowia. To czas i droga działania ręki na trzymaną piłkę decyduje najbardziej o sile wykonywanego rzutu. Siła rzutu będzie wtedy większa, gdy w określonym czasie, ręka wraz z piłką pokona dłuższą drogę, co oznacza, że piłka po prostu osiągnie dużo większą prędkość.
Rzuty w piłce ręcznej:
- rzut z biegu,
– rzut w wyskoku,
– rzut w miejscu,
– rzut z przeskokiem,
– rzut z odchyleniem,
– rzut z padem,
– rzuty sytuacyjne.
Nazwy wyżej wymienionych rzutów pochodzą od sposobu jakim porusza się zawodnik po boisku, jak również od tego jak układa swoje ciało w stosunku do podłoża.
Dzisiaj zapoznam Was z rzutem z biegu na bramkę.
A teraz zapraszam do obejrzenia filmu instruktażowego:
rzut z biegu
Na następnej lekcji poznamy rzut z wyskoku
Teraz czas na ćwiczenia:
Powodzenia
Zasady gry wpiłce ręcznej
http://zswara.szkolna.net/pliki/plik/zasadygrywpilkereczna-1588540017.pdf
.
Dodaj komentarz