Rzut piłką lekarską w tył
Rzut piłką lekarską w tył
Dzisiaj rzut piłką lekarska tyłem.
Piłki lekarskie, dzięki swojej budowie i odpowiedniej masie, która można dobrać w zależności od potrzeb i możliwości, idealnie nadają się do ćwiczeń rzutu.
Trening z wykorzystaniem obciążenia jakim jest piłka lekarska, w znacznym stopniu pomaga rozwijać siłę mięśni i wytrzymałość. Rzut w tył piłką lekarską jest częstym ćwiczeniem lekkoatletycznym wykorzystywanym już w szkołach podstawowych na zajęciach
z wychowania fizycznego.
Dzieci w wieku 7 – 11 lat, aby sprawdzić swoją siłę, rzucają zazwyczaj piłką o wadze 1 kg, starsi piłką 2 kg.
Tego rodzaju test siły jest bardzo wymierny i chętnie wykorzystywany w większości dyscyplin sportowych.
Rzut w tył odbywa się podobnie jak tradycyjny rzut piłką z tym, że ruch rąk wykonywany jest odwrotnie, pod katem 45 stopni za głowę. Warto zwracać uwagę na kierunek wyrzutu piłki – nie można jej kierować ani zbyt wysoko, ani zbyt nisko.
Wykonanie: badany wykonujący rzut staje tyłem do pola rzutu w małym rozkroku i wykonuje rzut oburącz w tył ponad głową, poprzedzony jednym lub dwoma zamachami przygotowawczymi; po rzucie nie można przekroczyć linii rzutu.
Ocena: zapis najlepszego wyniku z trzech rzutów mierzonych w linii prostej, od ostatniego śladu pozostawionego przez piłkę do wewnętrznej krawędzi linii rzutu lub jej przedłużenia z dokładnością do 1 cm.Jeżeli chcecie wykonać rzut piłką lekarską pamiętajcie najpierw o rozgrzewce:
Jeżeli chcecie wykonać rzut piłką lekarską pamiętajcie najpierw o rozgrzewce:
W ćwiczeniach techniki rzutu możecie wykorzystać małe poduszki.
I pomysł na rzut. Zamiast piłki torba z obciążeniem:
Dodaj komentarz